Fotodilema - David Kolba Photography Fotodilema Actual www Contact Fotodilema Schweizer 269 CB

Expedition - map
Maluku-Sulawesi-Bali 2015
Costa Rica 2014
Myanmar and Thailand 2012
South Africa 2011
Mozambique 2011
Svaziland 2011
Philippines 2011
Sri Lanka 2010
Scotland 2010
Ethiopia 2010
Namibia 2009
Sokotra Island 2008
Borneo 2007
Tanzania 2007
Iran 2006
India 2006
India 2004
USA 1993
Europe


Portrét [Portrait]
Reportážní [Reporting]
Horolezectvi [Rock Climbing]
Krajina [Nature, Scenery]
Ostatní [Other]
Prostějov [City Prostejov]


Fotopráce [Commercial]
Tapety [Wallpapers]
Odkazy [Links]
Aktuality [News]
Service - zákazník

Jižní Indie-Info


[MAPA INDIE-PLÁNEK CESTY]           
 PHOTOGRAPHY - FINE ART Indie 2004 - Bouldering in Hampi
India 2004 PHOTOGRAPHY - FINE ART
[INDIE-HAMPI] 
[INDIE-HAMPI] 
[INDIE-HAMPI] 
[INDIE-HAMPI] 
[INDIE-HAMPI] 

[INDIE-HAMPI] 
[INDIE-HAMPI] 
[INDIE-HAMPI] 
[INDIE-HAMPI] 
[INDIE-HAMPI] 
[INDIE-HAMPI] 
More Photos 1 2 3 4 5 6 7 8 More Photos More Photos

JIŽNÍ INDIE
-Hampi (Vidžajanagar) – Přesto, že je dnes tato malá vesnice už velmi vyhledávaná turisty, zachovává si Indickou exotiku se vším všudy. Chrámy, obřady, trhy, lidé, typicky Indický venkovský život, který tu zřejmě plyne a výrazně se nemění stále stejně po staletí.
Do Hampi se sjíždí za boulderingem spousta lezců z celého světa včetně těch nejzvučnějších jmen. Působí tu např.Chris Sharma, nebo Kurt Albert, kterého jsme také potkali.
Je to ideální místo pro ty, jenž hledají nové směry a cesty ve skalách, nebo také výborný trénink pro ambiciózní lezce místo umělé stěny v zimním období. Ve skalách rozhodně není přelidněno, naopak si odpočinete od všudypřítomného chaosu a hluku Indických měst a vesnic. Okolní krajina poskytuje desítky kilometrů plochy poseté žulovými balvany nejrůznějších tvarů a velikostí. Poušť je vyprahlá, sem tam nějaká dřevina či kaktus. Občas narazíte na zbytky starého chrámu. Lézt se dá ovšem pouze brzy ráno, když ještě není horko a v podvečer s nádherným západem slunce, který vrhá poslední zbytky světla na kokosové háje a rýžová pole.
Přes den lenošit, nebo vyjít za památkami z 15.stol., kdy bylo město Vidžajanagar na vrcholu své slávy. Pro osvěžení si dejte čerstvé kokosové mléko, nebo šťávu z banánu, ananasu, pomeranče a jiných tropických plodů. Pozor na všudypřítomné opice, můžou vám ukrást něco z batohu a už to nikdy nespatříte.V případě peněženky je to nemilá záležitost. Setkat se zde můžete i s kobrou. Taky by se tu měl pohybovat nějaký druh leoparda, ale na toho narazíte asi jen velmi vzácně. Od prosince do konce února je asi nejlepší čas na návštěvu Jižní Indie. Není ještě tak extrémní horko a rozhodně nezaprší. Takže pláštěnku a gore-texovou bundu nechte doma.
Od balvanů kolem města pokud vím neexistuje průvodce. Myslím, že by ani nemělo smysl, kdyby existoval. Na své si tu přijde jak začátečník, tak špičkový lezec.
Ubytování je všude ve městě, ale pokud chcete klid, je nejlepší se vydat za řeku Tungabhadru, kde vás ochotně převezou za poplatek zhruba 5-10 Rs,- šlachovití převozníci na kulatém člunu. Poplatek se samozřejmě mění z nejrůznějších důvodů, např. máte batoh, nebo jste noví a vykulení, v tom případě je převoz pochopitelně dražší.
Ceny ubytování se pohybují zhruba 100 – 200 Rs,- za noc (bungalov pro 2 osoby). Stále se zdražuje.
Přeji příjemný pobyt a spoustu zážitků v pozoruhodné krajině exotické Indie.

Na Něměckém serveru jsem objevil tuto mapku:



pocítadlo.abz.cz
| David Kolba photography | © 2019 | | mapa serveru |